Üyelik Girişi
2014 Vekalet Yoluyla Kurban

 

ALO FETVA
 ALO FETVA 190
Kutlu Doğum 2014
Ayet
 
Allah Teâlâ Kuran-ı Kerim'de Şöyle Buyuruyor:
Her ümmet için, Allah’ın kendilerine rızık olarak verdiği hayvanlar üzerine ismini ansınlar diye kurban kesmeyi meşru kıldık… İşte sizin ilahınız bir tek ilahtır. Şu halde yalnız O’na teslim olun. Alçak gönüllüleri müjdele!”

(Hac, 22/34)

Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 16° 5°
Bimer

Hutbeler 2013

 Aksaray İl Müftülüğü 2013 Yılına Ait Hutbeler:

Önemli Not: Bazı hutbeleri indirdiği halde açamayan arkadaşlar aşağıdaki eklentiyi indirip bilgisayarına kurmaları gerekmektedir.Office 2000 veya 2003 kullanan arkadaşlar mutlaka bu eklentiyi indirmeleri gerekmektedir. Office 2007 ve 2010 programı word dosyasını "docx" olarak değiştirmiştir. Office 2000 ve 2003 word uzantısı ise "doc" tur. Genelde hutbeleri word 2003 dosyası yani doc olarak vermeye çalışıyoruz. Ancak bazen docx uzantılı da olabiliyor. Bunun için bize hutbe açılmıyor diye mesaj göndermek yerine sözünü ettiğimiz eklentiyi indirin ve kurun. Zaten size her zaman lazım olacaktır. Artık office 2007 ve 2010 word dosyalarını (docx) rahatça açabileceksiniz.

Office 2000 ve 2003 kullananlar için microsoft word eklentisidir. Microsoftun resmi web sayfasıdır. Ayrıca ücretsizdir. Güvenle indirip kurabilirsiniz.

İndirme Sayfası: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=3

 Tıkla İndir

 

OCAK

ŞUBAT

MART

NİSAN

MAYIS

HAZİRAN

TEMMUZ

AĞUSTOS

EYLÜL

EKİM

KASIM

ARALIK


Yorumlar - Yorum Yaz


Hutbeler
 HUTBELER 2013
Mekke İzle
 Kabe İzle
Medine İzle
DİYANET TV
 Diyanet Tv
Hadis
Berâ b. Âzib (r.a.)’dan şöyle rivayet edilmiştir: “Kurban bayramı namazında Peygamber efendimizi hutbe okurken işittim. Şöyle diyordu: Bugün ilk yapacağımız şey bayram namazı kılmak, sonra dönüp kurbanlarımızı kesmektir. Kim böyle yaparsa bizim sünnetimize uygun hareket etmiş olur.” (Buhârî, Cumua, 48)
Web Mail
Web Mail Giriş
Geç Kalma Genç Gel
 Geç kalma genç gel
Özlü Söz

İsmailem Hak yoluna canımı kurban eylerem

Çünkü bu can kurban imiş koçu kurbanı neylerem

Yunus Emre

Diyanet Mobil
İsraf Etme
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret481297