Üyelik Girişi
2014 Vekalet Yoluyla Kurban

 

ALO FETVA
 ALO FETVA 190
Kutlu Doğum 2014
Ayet
 
Allah Teâlâ Kuran-ı Kerim'de Şöyle Buyuruyor:
Her ümmet için, Allah’ın kendilerine rızık olarak verdiği hayvanlar üzerine ismini ansınlar diye kurban kesmeyi meşru kıldık… İşte sizin ilahınız bir tek ilahtır. Şu halde yalnız O’na teslim olun. Alçak gönüllüleri müjdele!”

(Hac, 22/34)

Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 15° 5°
Bimer

Hoca hanımlar, okuma yazma bilmeyen bayanlar için seferber oldular ve halk eğitim bünyesinde açılan öğreticilik kursuna katıldılar.

Hoca hanımlar, okuma yazma bilmeyen bayanlar için seferber oldular ve halk eğitim bünyesinde açılan öğreticilik kursuna katıldılar.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan ‘Ana-Kız Okuldayız’ kampanyasına Aksaraylı bayan kuran kursu öğreticileri destek amacıyla halk eğitimle ortak bir kurs açtı. Okuma yazma öğretici yetki belgesi olmayan hoca hanımlara yönelik açılan kursta 22 kursiyer sertifika almaya hak kazandı. Sertifikalar İl Müftüsü İlhan Aydın, Personel Şube Bahtiyar Şahin tarafından okuma yazma kampanyasına katılan Hoca hanımlara takdim edildi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   3398 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hutbeler
 HUTBELER 2013
Mekke İzle
 Kabe İzle
Medine İzle
DİYANET TV
 Diyanet Tv
Hadis
Berâ b. Âzib (r.a.)’dan şöyle rivayet edilmiştir: “Kurban bayramı namazında Peygamber efendimizi hutbe okurken işittim. Şöyle diyordu: Bugün ilk yapacağımız şey bayram namazı kılmak, sonra dönüp kurbanlarımızı kesmektir. Kim böyle yaparsa bizim sünnetimize uygun hareket etmiş olur.” (Buhârî, Cumua, 48)
Web Mail
Web Mail Giriş
Geç Kalma Genç Gel
 Geç kalma genç gel
Özlü Söz

İsmailem Hak yoluna canımı kurban eylerem

Çünkü bu can kurban imiş koçu kurbanı neylerem

Yunus Emre

Diyanet Mobil
İsraf Etme
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam84
Toplam Ziyaret482432